İstanbul Bodrum Transfer

+

İstanbul Bodrum Transfer

İstanbul-Bodrum ve Bodrum Havalimanı Transfer Hizmetleri

Dünyanın gözü üzerinde olan, ekonomiden turizme kadar birçok alanda merkez konumunda yer alan İstanbul, Türkiye’nin en çok turist ağırlayan kentlerinden biridir. Dünyanın gözünde Türkiye’nin Metropol şehri olarak da nitelendirilen İstanbul, gerek köklü tarihe sahip olması, gerek önemli bir jeopolitik konuma sahip olması, gerekse başta boğaz manzarası olmakla beraber pek çok farklı doğal güzelliğe sahip olmasıyla bilinmektedir. Bu gibi özellikleri sayesinde her yıl yerli ve yabancı milyonlarca turistin ağırlandığı bu kent, turizmin başkenti olarak da değerlendirilebilmektedir.

Genellikle tarihi ve kültürel tatiller için ideal bir alternatif olarak gösterilebilen İstanbul, Rumlardan Bizanslılara ve Osmanlılara kadar birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle de köklü bir tarihe sahip olan bu kentte, her kültürden bir mirasa rastlayabilmek mümkündür. Bunun ile beraber kente yakın bir konumda birçok farklı tatil köyü bulabilmek mümkün olurken, genellikle doğa turizmi ve sessiz, sakin bir tatil arayışı içerisinde olanlar İstanbul’da bu gibi bölgeleri tercih edebilmektedir.

İstanbul’a Yakın Birçok Tatil Yeri ile Huzurlu Bir Tatil Geçirebilirsiniz!

İstanbul, tarihi güzellikleri ve muhteşem manzarası ile gören herkesi kendine hayran bırakan muazzam bir şehirdir. Ancak aşırı kalabalığı ve yoğun trafiği hem kente gelen misafirlerin, hem de kent sakinlerinin huzurunu kaçırabilmekte, kafa dinleyebilecekleri bir tatil ihtiyacını ortaya çıkarabilmektedir. Bu gibi durumlarda yerli ve yabancı birçok turist ve hatta İstanbullular, dinlenebilmek, sakin bir ortamda doğanın tadını çıkarabilmek, eşsiz manzaralarda sevdikleri ile vakit geçirebilmek için kente yakın tatil yerlerini tercih edebilmektedir. Örneğin; Şile, Riva, Ağva, Kerpe, Polonezköy, Kumbağ, Şarköy, İğneada, Yalıköy ve Sapanca, gerek İstanbul’da yaşayanların, gerekse yurt içi ve yurt dışından gelenlerin öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır.

Ağva, İstanbul’a 100 km’lik mesafede yer alan ve Göksu ile Yeşilçay arasındaki muhteşem manzaraya sahip olan en önemli turizm beldelerinden biridir. Yeşilin ve mavinin buluştuğu bir notada insanların bol bol oksijen depoladığı, deniz, kum ve güneşin keyfini çıkardığı Ağva, hem yaz, hem de kış sezonunda oldukça ilgi görmektedir.

Sapanca da İstanbul’a yakın tatil yerlerinden biri olarak karşımıza çıkarken, muhteşem doğa manzarası ile birçok turistin uğrak yerleri arasında yer almaktadır. Birbirinden güzel butik otelleri ile ziyaretçilerini ağırlayan Sapanca, dinlendirici ortamı ve tertemiz havası ile dikkat çekmektedir.

Köklü Bir Tarihe Sahip Olan İstanbul’u Yakından Tanıyın!

Kültürel tatiller konusunda Türkiye’nin en önemli kentlerinden biri olarak nitelendirilen İstanbul’da pek çok farklı kültüre ait bir tarihi eser ya da mekan bulabilmek mümkündür. Bunların bir çoğu dünyaya nam salmış ve 600 yıllık bir tarihe sahip olan Osmanlı Dönemi’ne ait olurken, ayrıca Kostantinapolis zamanından Bizanslılara ve diğer medeniyetlere ait olan tarihi eserler de yine bu kentte ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, Kapalı Çarşı, Mısır Çarşısı, Kız Kulesi, Beylerbeyi Sarayı, Rumeli Hisarı, Pierre Loti, Galata Kulesi ve bunun gibi daha pek çok yer ve mekan, insanlar gezerken hem öğrenebileceği, hem de keyifli vakit geçirebileceği tarihi yerlerdir. Üstelik kentte bunun gibi daha onlarca farklı tarihi mekan bulabilmek mümkün olurken, her birinin sahip olduğu hikayeler turistlerde Türk kültür ve tarihine karşı ayrı bir hayranlık uyandırmaktadır.

Tatil İçin İdeal Kentlerden İstanbul!

İstanbul hem gezmek, hem de tatil yapmak isteyen yerli ve yabancı turistler için ideal kentlerden biri olarak değerlendirilmektedir. Gezecek ve eğlenebilecek pek çok mekanın bulunabildiği İstanbul’da gece hayatı da oldukça revaçtadır. Dolayısıyla dileyenler zevk ve keyiflerine göre gece kulüplerinde eğlenebilirken, dileyenlerde tarihi mekanları gezebilmekte ya da sakin, huzur dolu mekanlarda kafa dinlemeyi tercih edebilmektedir. Fakat İstanbul normal şartlarda da nüfusu oldukça yoğun bir şehir olduğundan trafik sorununun da sıklıkla yaşandığı bir şehir olarak bilinmektedir. Bu nedenle kente gelen misafirlerin havalimanından araç kiralamaması ve hatta yeri geldiğinde toplu taşıma araçlarını da kullanmaması önerilmektedir. Bu gibi durumlarda gerek kentin yoğun trafiğinden bunalmamak, gerekse toplu taşımalardaki kalabalıktan nefes alamamak gibi tatili olumsuz yönde etkileyecek durumlarla karşılaşmamak adına İstanbul Bodrum en uygun transfer hizmetlerini tercih etmelidir. Bu alanda kentte İstanbul Bodrum VIP transfer hizmeti sunan çeşitli firmaları bulabilmek mümkün olurken, firmamız sektörün öncü isimlerinden biri olarak tanınmaktadır.

İstanbul’da özellikle yaz aylarında kent halkı, yerli ve yabancı turistler için hemen hemen her gün konser ve festivaller düzenlenmektedir. Turistlerin sevdiği yerli ve yabancı sanatçıların canlı performanslarını izleyebilmeleri ve dinleyebilmeleri için önemli bir fırsat olan bu etkinliklerde yine yoğun trafikten dolayı ulaşım sorunları yaşanabilmektedir. Bazen uzun süren ulaşım sorunu, bazense gece geç saatlerde dönüş için araç bulunamaması gibi durumlar insanların tatilini olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu gibi olumsuzluklar ile karşılaşmamak isteyenlerin ise İstanbul Bodrum konser transfer hizmetlerinden faydalanması önerilmektedir. Kent genelinde sunulan bu gibi transfer hizmetleri sayesinde kent içindeki uzun yolculuklar ve trafik çilesi bile oldukça basit bir hal alabilirken, insanlar VIP araçlarında konforlu ve birinci sınıf yolcu olarak seyahat edebilme fırsatı elde etmektedir. Üstelik kentte yalnızca konser ya da bu gibi etkinlikler için değil, İstanbul Bodrum cafe transfer ya da İstanbul Bodrum restaurant transfer hizmetleri de sunulabilmektedir.

Bodrum Havalimanı’ndan İstanbul’a ya da İstanbul Havalimanı’ndna Bodrum’a gitmek isteyen yerli ve yabancı turistler, trafik problemleri yaşamamak, uzun yolculuklarda sıkılmamak, binbir çeşit ikram ve rahatlıkla birinci sınıf transfer hizmetlerinden faydalanabilmek için firmamız ile iletişime geçebilmektedir. Tatilin en yoğun olduğu günlerde bu hizmeti alabilmek ve sorun yaşamamak adına önceden rezervasyon alınması gerekmektedir. Müşterilimiz için çeşitli iletişim kanalları üzerinden 7/24 iletişim sağlayabilen firmamız, her türlü ince ayrıntıyı düşünerek, profesyonel bir transfer hizmeti sağlayabilmektedir.