Didim Bodrum Havalimanı Transfer

+

Didim Bodrum Havalimanı Transfer

Didim-Bodrum Transfer ve Bodrum Havalimanı Transfer

Didim, ülkemizde Ege bölgesinde yer alan ve Aydın ilinin bir ilçesi olarak bilinen tatil beldelerinden biridir. Tam anlamı ile bir tatil ve eğlence beldesi olan Didim ülkemizin önemli turizm merkezlerinden biridir. Göz aldığınca uzanan plajları, berrak denizi ve tertemiz havası ile her yıl binlerce tatil meraklısının ziyaret ettiği yer, Didim aynı zamanda birçok gezilecek yere de ev sahipliği yapıyor.

Didim son yıllarda gittikçe yabancı turist çeken ve bunun yanı sıra yabancı turistlerin yerleşmeyi planladıkları ülkemizin nadide güzelliklerinden biri de olmakta. Didim bölgesinde hakim olan iklim Akdeniz iklimidir. Yazın sıcak ve kurak, kış aylarında ise ılık ve yağmurlu geçmektedir. Yılın sadece birkaç aylık kış aylarında denize girmenin mümkün olmadığı tatil beldesinde neredeyse her zaman ziyaretçiler bulunuyor. Yani Didim tatilinizi planlarken ilkbahar ve sonbahar mevsimlerini de değerlendirmeniz mümkündür.

Didim’in nüfusu yaklaşık olarak 80 bin kişi kadardır. (Bu veri TÜİK kaynaklarına dayanır.) Didim yüz ölçümü 402 kilometredir. Bu alanın içerisinde birçok tarihi güzellik, doğa harikası, plaj, kumsal, koy, aktivite, restoran, otel ve çok daha fazlası bulunmakta. Peki Didim’e nasıl gidilir? Didim-Bodrum transferi nasıl sağlanır? Didim gezilecek yerler nerelerdir? Didim’de tatil yaparken sorun yaşamamak için ne yapmak gerekir? Merak edilenleri yazımızda derledik. 

Didim Gezilecek Yerler

Didim gezilecek yerleri ile de en çok tercih edilen tatil beldelerinden biridir. Didim bölgesinde tatil yapmayı planlıyorsanız en az 3 gününüzü geziler için ayırmanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte gezi sürecinde sizi şaşırtacak farklı yerler görmeye de hazırlanın çünkü Didim tam anlamı ile bir gezi cennetidir. Beldenin köklü tarihi de tarih severlerin ilgisini çekmekte. Didim gezilecek yerler hakkında birkaç tavsiye derledik.

Didim, Ege bölgesinin en eski yerleşim yerlerinden biri olarak bilinmekte. Bu köklü tarihin getirilerinden biri de kendine has ve tadı damaklarda kalan bir yemek kültürü. Didim bölgesinde yöresel restoranlarda yemek yiyerek farkı ancak bir o kadar da güzel lezzetleri tadabilirsiniz. Böylece tatilinizi farklı lezzetler ve değişik tatlar ile taçlandırabilirsiniz.

Didim bölgesinde yapılabilecek bir başka şey de gece eğlenceleri. Didim’de bulunan onlarca kafe, bar ve gece eğlence mekanları ile tatilinizi eğlence ile doldurmanız mümkündür. Tatilde hareket sevenlerdenseniz Didim gece hayatı sizi kendine çekebilir hatta bağlayabilir. Ülkemizde tatil yapan birçok yabancının da uğrak mekanlarından biri gece hayatının aktif olduğu mekanlardır.

Didim’de en sık gezilen tarihi beldelerden birkaç tanesi; Apollon Tapınağı, Milet Antik Kenti ve Priene Antik Şehri’dir. Bu yerlerin yanı sıra gezilebilecek birçok tarihi mekan bulunmaktadır. Didim bölgesinin tarihi geçmişinin eski olması ile birlikte birçok antik kentin kalıntıları da ziyaretçileri kendine çekmektedir.

Didim’de gidilebilecek bir başka yer de Bafa Gölü Tabiat Parkı’dır. Bu parkta çam ve zeytin ağaçlarının arasında kuşlar ve balıkları görebilir, tekne turu ile doğanın içinde biraz zaman geçirebilirsiniz. Didim’in en çok turist çeken plajlarından biri olan Altınkum’a da gitmenizi öneririz. Plaj 2 Km’den uzun ve bir o kadar da sevilmektedir.

Didim Ulaşım Yolları

Didim’e ulaşım yolları oldukça fazla araştırılan konulardan biridir. Eğer Didim’e havayolu ile ulaşım sağlayacaksanız Bodrum havalimanı üzerinden ulaşım sağlamanız gerekmektedir. Bodrum havalimanı ile Didim arası 95 km olarak bilinmekte. Eğer özel aracınız ile ulaşım sağlamak isterseniz 2 saat 9 dakika kadar sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki listeden en çok aranan Didim’e ulaşım seçeneklerini görebilirsiniz.

·         İstanbul- Didim arası 614 KM olarak bilinmekte ve özel araç ile yaklaşık 8 saatte ulaşım sağlanmaktadır.

·         Ankara- Didim arası 688 KM olarak bilinmekte ve özel araç ile yaklaşık 9 saatte ulaşmanız mümkündür.

·         İzmir- Didim arası 160 KM olarak bilinmekte ve özel araç ile yaklaşık 3 saatte ulaşım sağlanmaktadır.

·         Aydın-Didim arası 100 KM olarak bilinmekte ve özel araç ile yaklaşık 1 saat 30 dakikada ulaşım sağlanmaktadır.

·         Muğla- Didim arası 130 KM olarak bilinmekte ve özel araç ile yaklaşık 2 saatte ulaşım sağlanmaktadır.

Didim Transfer Seçenekleri

Didim her yıl binlerce ziyaretçisi ile dikkat çeken ve kalabalık halini koruyan tatil beldelerinden biri. Bu nedenle Didim ziyaretlerinizde ulaşım seçeneklerini iyi değerlendirmeniz gerekir. Didim bölgesinde ulaşım için kullanılabilen 3 yöntem bulunmakta. Otobüs, taksi ve özel transfer hizmetleri.

Otobüsler Didim bölgesinde aşırı kalabalık olan ve tatil dönemlerinde kesinlikle ihtiyaçları karşılamayan ulaşım yöntemlerinden biri. Ayrıca ulaşımda otobüs kullanmak aile ile transferleri zorlaştırmakta, ulaşımı zannedilenden çok daha zor bir hale getirmektedir.

Taksi ile ulaşım ise Didim civarında tatil yaparken kullanılabilecek olan yöntemlerden biridir. Ancak taksilerin en büyük dezavantajı arandığı her zaman bulunamıyor oluşu ve sürekli olarak ihtiyaç duyulduğu zamanlarda gecikmelere neden olabilmesidir. Taksi ile ulaşımı sağlamak bir yandan da aşırı masraflı olabilmektedir. Tatilinizi yaparken sürekli taksi arayışına girmek tatilinizin modunu düşürebilir.

Didim transfer seçeneklerinden bir diğeri de özel transfer hizmetleri olmakta. VİP transfer hizmetleri ile havalimanından indiğiniz andan itibaren sizi bekleyen özel bir şoför ve aynı zamanda tatiliniz boyunca ulaşım ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir özel ulaşım hizmetine sahip olabilirsiniz. Günün herhangi bir saatinde olsun taksi aramak, otobüs durağı araştırmak zorunda kalmadan özel şoförünüz ile istediğiniz gibi bir tatil gerçekleştirebilirsiniz.

En uygun fiyatlı ve kaliteli özel transfer hizmetleri hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için bize ulaşabilir, böylece tatilinizi rahat bir kafa ile yapabilirsiniz. Rezervasyonlar tatil zamanından en az 1 hafta önce gerçekleştirilmelidir. Merak ettikleriniz için bize ulaşın.