Kuşadası Bodrum Transfer

+

Kuşadası Bodrum Transfer

Kuşadası-Bodrum ve Bodrum Havalimanı Transfer

Kuşadası, ülkemizin turist çeken harika köşelerinden biridir. Oldukça küçük bir ilçedir ancak yine de her yıl binlerce ziyaretçisi olmaktadır. Türkiye’de Ege bölgesinde bulunan ve Aydın iline bağlı olarak faaliyet gösteren ilçenin şehre olan uzaklığı 71 Km olarak biliniyor. İlçede yaşayan yerli nüfus ise yaklaşık 106 bin civarındadır. Sizi şaşırtabilir ancak yaz aylarında gelen yerli ve yabancı turistler ile birlikte ilçenin nüfusunun 2 milyona çıktığı da olmaktadır.

Ülkemizde bu kadar çok turist çeken birçok bölge var. Ancak Kuşadası’nın kendini yerli ve yabancılara tercih ettirecek birçok güzel yeri bulunuyor. Peki Kuşadası’na nasıl gidilir? Kuşadası’nda gezilecek yerler nerelerdir? Kuşadası ulaşım nasıl sağlanır? Gibi birçok soru da her yıl Kuşadası’nı ziyaret eden yüzbinlerce kişi tarafından araştırılmaktadır. Kuşadası ziyaretlerinizde size rehberlik edecek bilgilerle dolu bir derleme hazırladık. İşte Kuşadası gezilecek yerler ve ulaşım seçenekleri.

Kuşadası Gezilecek Yerler

Kuşadası ülkemizde hem yerli hem de yabancı turistler tarafından tercih edilen mükemmel tatil beldelerinden biridir. Burada gezilecek onlarca yer var. Bu yüzden mutlaka en az 3 gününüzü gezi ve eğlence için ayırabilirsiniz. Deniz, koy, güneş, huzur, sakinlik ve çok daha fazlasını bir arada bulabileceğiniz beldede aynı zamanda eğlence mekanları da dikkat çekmekte. Gece eğlenceleri, festivaller ve konserler ile tatilinizi şenlendirmek isterseniz mutlaka tatil zamanınızı festivallere göre seçmenizi öneririz.

Unutmadan Kuşadası Ege bölgesinin mükemmel mutfağından nasibini almış olan yerlerden biri. Civarda bulunan yöresel restoranları tercih ederek Ege bölgesine has lezzetleri tadabilir ve tatilinize yeni bir soluk getirebilirsiniz.

Kuşadası’na gelmişken mutlaka Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi civarına uğramayı unutmayın. Tarihin kalıntılarından günümüzün şartlarına gelen onlarca anı barındıran öğeyi görmek sizi şaşırtabilir. Eğer ilk kez gidiyorsanız mutlaka buraları ziyaret etmenizde fayda var. Gezilecek yerlerden bahsetmişken Güvercinada da o yerlerden biri. Kuşadası plajlarında güneşin altında dinlenip deniz ile eğlenebilirsiniz. Bunun yanı sıra Kuşadası Milli Parkı da mutlaka uğranması gereken yerlerden biri. Tatil boyunca rotanızı bu yerlere çevirebilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz.

Kuşadası Ulaşım Yolları

Kuşadası her yıl binlerce turist tarafından ulaşımı araştırılan yerlerden biridir. Bu nedenle Kuşadası’na ulaşım yolları arasında en çok araştırılanları sizler için derledik. Kuşadası’na doğrudan havalimanı ile ulaşmanız mümkün değildir. Ancak en çok tercih edilen ulaşım yollarından biri de hava yolu ile ulaşımdır. Bu nedenle Bodrum Havalimanı üzerinden Kuşadası’na ulaşabilir ve tatilinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Peki Kuşadası’na ulaşım nasıl sağlanır?

·         İzmir- Kuşadası arası 90 Km’dir.

·         Selçuk- Kuşadası arası 21 Km’dir.

·         Bodrum- Kuşadası arası 157 Km’dir.

·         Çeşme- Kuşadası arası 160 Km’dir.

Kuşadası’na nispeten yakın olarak konumlanan ve en çok ziyaret edilen civar bölgelerin ilçeye olan uzaklıkları yukarıdaki gibidir. Bir de bunların yanı sıra ülkemizin farklı bölgelerinden yerli turist olarak Kuşadası ziyaretleriniz için en çok araştırılan şehirlerden ulaşım mesafelerini sizler için derledik.

·         Ankara- Kuşadası arası yaklaşık 650 Km’dir. Uçak ile ulaşım sağlamak isterseniz yaklaşık 1 saat 12 dakika kadar sürmektedir.

·         İstanbul- Kuşadası arası yaklaşık 525 Km’dir. Özel aracınız ile ulaşım sağlamak isterseniz yaklaşık 6 saat kadar sürmektedir.

·         Bursa- Kuşadası arası yaklaşık 444 Km’dir. Özel aracınız ile ulaşım sağlamak isterseniz yaklaşık 5 saat 16 dakika kadar sürmektedir. Uçak ile ulaşım sağlamak isterseniz yaklaşık 54 dakika kadar bir süre sonunda Kuşadası’na ulaşmanız mümkün.

·         Konya- Kuşadası arası yaklaşık 573 Km’dir. Özel aracınız ile ulaşım sağlamak isterseniz yaklaşık 7 saat 12 dakika kadar sürmektedir. Uçak ile ulaşım sağlamak isterseniz yaklaşık 1 saat 6 dakika sonunda hedef noktasına ulaşmanız mümkündür. 

Kuşadası Ulaşım Seçenekleri

Kuşadası bölgesinde ulaşım sağlamak için farklı yollar tercih edebilirsiniz. Bir tatil beldesi olması nedeni ile bölgenin genelinde yılın neredeyse tamamında kalabalık kitleler bulunmakta. Bunun doğal bir sonucu olarak da ilçe içerisinde ulaşım sorunları meydana gelmektedir. Kuşadası ulaşım söz konusu olduğu zaman otobüsler ile ulaşım sağlamak bir hayli yorucu ve uğraştırıcı olmaktadır. Taksi tutmak ise sürekli araştırılması ve uğraşılması gereken bir iş olduğundan pek tercih edilmemektedir. Ayrıca taksilerin her arandığında bulunamıyor olmaları gibi bir durum da söz konusudur. Bodrum havalimanından itibaren sizi karşılayan ve gitmek istediğiniz her yerde rehberlik eden bir şoför tercih ederseniz tatiliniz çok daha tasasız ve rahat geçebilir.

Tatil yaparken özel transfer hizmetleri alarak bütçe dostu ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Kuşadası gezilecek onlarca yeri olan ve her dönem ziyaretçileri bol olan bir yerdir. Bu nedenle gezmek istediğiniz yerleri araştırmak, konum bulmak, taksi tutmak veyahut özel araç kiralayıp sürekli yer aramaktansa kafanız rahat bir şekilde ulaşımı sağlamayı tercih edebilirsiniz. Bunun için VİP Transfer Hizmetleri tercih edebilir ve tatilinizi çok daha rahat geçirebilirsiniz.

Kuşadası ve civarındaki bölgelerde gece eğlenceleri aktif olarak tercih edilen eğlence çeşitlerinden biridir. Gece eğlenmek için çıktığınızda yanınızda güveneceğiniz bir şoförünüzün olması size çok daha rahat bir şekilde eğlenme imkanı sağlar. Ayrıca gün içerisinde de kafe transfer, konser transfer gibi durumlarda kolaylıkla şoförünüze gitmek istediğiniz yeri söyleyerek ulaşım sağlamanız mümkündür.

Tatil boyunca eğlenmek, rahat bir şekilde hareket etmek ve ulaşım derdi çekmemek için havalimanından alım ve havalimanına teslim ile son bulan bütçe dostu özel transfer hizmetlerinden faydalanmak için tatil zamanınızdan en az 1 hafta önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Tatil boyunca ihtiyacınız olan tüm ulaşım hizmetlerinde tereddütsüz yola devam etmenin keyfini çıkarın. Daha fazla bilgi ve merak ettikleriniz için bize ulaşın.