Dalaman Bodrum Transfer

+

Dalaman Bodrum Transfer

Dalaman-Bodrum Arası Transfer

Dalaman ülkemizin el değmemiş güzelliklerinin bulunduğu, gerek doğası gerek eğlence mekanları ile tatil meraklılarının sıkça uğradığı gözde yerlerden biridir. Ülkemizde Ege bölgesinde Muğla iline bağlı olan Dalaman’ın kuzeyinde Köyceğiz, güneyinde Fethiye, batısında da Ortaca bulunmaktadır. Her bir yanı ile tatil meraklılarını kendine çeken yer havasıyla olsun tatil mekanları ile olsun dikkat çekiyor. Söz konusu Dalaman olduğunda her yıl binlerce yerli ve yabancı turist Bodrum Havalimanı aracılığı ile Dalaman’a gelmektedir. Gerek sakinliği gerek turist geçen sokakları ile Dalaman tatili aradığınız huzur dolu tatilin adresi olabilir. Peki Dalaman’da Gezilecek yerler nerelerdir? Dalaman ulaşım nasıl sağlanır? Dalaman’da en kolay ulaşım yolu nedir? Gezilecek yerlerin aralarında ne kadar mesafe vardır? Merak ettiğiniz sorular için okumaya devam edin. 

Dalaman Gezilecek Yerler

Dalaman gezilecek yerleri, sakinliği, denizi, güneşi, antik kentleri ve çok daha fazlası ile ziyaretçilerine kendini hayran bırakan tatil beldelerimizden biridir. Burada tatil yapmak belki de yılın stresini atmanız için en kolay ve eğlenceli yollardan biri de olabilir. Peki Dalaman gezilecek yerler nereler? Dalaman’da nasıl gezilir? Eğer yolunuz Dalaman’a düşerse mutlaka listemizdeki yerlere göz atmanızı öneririz.

Dalaman iklimi, tipik Akdeniz iklimi olarak bilinir. Yılın her mevsimi ziyarete açık bir beldedir. Bununla birlikte ilkbahar, yaz ve sonbahar aylarında tatil meraklılarının sıklıkla akın ettiği de su götürmez bir gerçektir. Bölgede kış ayları ılık ve yağışlı iken ilk bahar aylarının ortalarından sonbahar ayının ortasına kadar sıcak ve güneşli bir hava hakim olmaktadır. Gerek yemekleri, gezilecek yerleri, koyları, denizi ve sakinliği olsun oldukça dikkat çeken bir yer. Dalaman en çok gezilen belli başlı yerler bulunmaktadır.

Eğer tatilde Dalaman’a gitmek isterseniz mutlaka harika koylarından biri olan Sarsıla Koyu’nu ziyaret edin. Çam ağaçlarının arasında deniz manzarasında sakinliğin keyfini çıkarabilirsiniz. Denize girmek için ise en geniş plaj olan Sarıgerme plajına gidebilirsiniz. Sıcaktan bunaldığınızda da Dalaman Çayı sizin için harika bir fırsat olabilir. Bununla birlikte rafting yapmak için de iyi bir fırsat olabilir. Gitmişken Dalaman’da bulunan antik kentleri de ziyaret etmeyi unutmayın.  

Dalaman’a Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Dalaman ülkemizin dört bir yanından ziyaretçi alan tatil bölgelerinden biridir. Bu nedenle Dalaman ulaşım seçenekleri sıkça araştırılmaktadır. Dalaman’a en kolay ulaşım hava yolu ile gerçekleşmektedir. Tatil beldesine en yakın bulunan havalimanı ise Bodrum’da bulunuyor. Bodrum Dalaman transfer koşulu ile hava yolu tercih ederek Dalaman’a ulaşmanız mümkündür. Dalaman’ın merkezi ile Bodrum havalimanı arası yaklaşık 10 kilometre mesafededir. Havalimanı ile Dalaman arasında ulaşımı sağlamak için ise taksi ya da özel transfer hizmetleri kullanabilirsiniz. Şunu da dile getirmekte fayda var. Dalaman ile Bodrum havalimanı arasında sefer yapan taksiler oldukça yoğun çalışmaktadır. Dalaman Bodrum arasında ve tatil boyunca ulaşım söz konusu olduğu zaman en uygun ve kolay transfer için VİP Transfer seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. Böylece tatil boyunca kafanıza hiçbir şeyi takmadan rahat bir şekilde tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Peki yakın beldelerden Dalaman’a ulaşım nasıl sağlanır? Dalaman civarındaki beldelere kaç kilometre uzaklıktadır. İşte bazı Dalaman’a olan uzaklıklar;

·         İzmir ile Dalaman arası 375 kilometredir. Özel aracınız ile yolculuk yapmayı tercih ederseniz yaklaşık 5 saat 30 dakika kadar sürmektedir. Bununla birlikte hava yolculuğu tercih ederseniz İzmir-Dalaman arası aktarmasız uçuşlarda yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir.

·         Muğla ile Dalaman arası 75 kilometredir. Özel aracınız ile yolculuk yapmayı tercih ederseniz yaklaşık 1 saat 15 dakika kadar sürmektedir.

·         Fethiye ile Dalaman arası 45 kilometredir. Özel aracınız ile yolculuk yapmayı tercih ederseniz yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir.

·         Antalya ile Dalaman arası 240 kilometredir. Özel aracınız ile yolculuk yapmayı tercih ederseniz yaklaşık 3 saat 15 dakika kadar sürmektedir.

·         Ankara ile Dalaman arası 498 kilometredir. Özel aracınız ile yolculuk yapmayı tercih ederseniz yaklaşık 8 saat 13 dakika kadar sürmektedir. Bununla birlikte hava yolunu tercih ederseniz 42 dakikada Bodrum Havalimanında olabilirsiniz. 

 

Dalaman Ulaşım Yolları

Dalaman her bir yanı farklı bir eğlence ve güzellik ile dolu olan tatil beldelerinden biridir. Ayrıca Dalaman en çok hava yolu ile ziyaret edilen yerlerden de biri konumunda. Bu bağlamda Dalaman’a ulaşımı sağladıktan sonra tatil beldesinde gezi yaparken kullanabileceğiniz 3 ulaşım yolu var. Otobüs, taksi ve özel transfer hizmetleri.

Otobüs kullanmak Dalaman’da özellikle tatil sezonlarında imkan dahilinde olmayan durumlardan biri. Tıklım tıklım olan ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalan otobüs ile ulaşım seçeneğini tercih etmemenizi öneririz. Bununla birlikte taksi ile Dalaman içerisinde ulaşımı sağlamak da başka bir seçenektir. Dalaman içerisinde taksi kullanmak bir hayli pahalı olmaktadır. Bu nedenle Dalaman içerisinde taksi ile ulaşımı sağlamak sizin için aşırı pahalı ve aynı zamanda uğraştırıcı olabilir. Alanın bir tatil beldesi olması nedeni ile sürekli taksi bulmak pek mümkün olmamaktadır. Dalaman ulaşım yolları arasında tercih edilenlerden bir diğeri de özel transfer hizmetleri olmaktadır.

Özel transfer hizmetleri tatil yapmak isteyen kişilerin çok daha rahat ve huzurlu bir tatil geçirmelerini sağlamaktadır. Havalimanına inişinizden itibaren özel şoförlü transfer ile kapınızda bekleyen bir şoföre sahip olabilirsiniz. Böylece Dalaman içerisindeki ziyaretlerinizde çok daha kolay ve hızlı ulaşım sağlayabilir, arabanızın konforunda yol derdi olmadan gezilerinizi yapabilirsiniz.

Havalimanından Dalaman’a ulaşım, tatil boyunca özel şoför hizmetleri ve çok daha fazlasına en uygun fiyatlar ile sahip olmak için bize ulaşmanız yeterlidir. VİP özel transfer hizmetleri için tatilinizden en az 1 hafta kadar önce rezervasyon yaptırmanız gerekir. Yoğun tatil döneminde müşteri hizmetleri kanallarımızdan 7/24 bize ulaşabilirsiniz.